Meme Kanseri ile Mücadele Şimdi Pistlerde! Yazdır e-Posta
sb_facebook.png

Kadınların en büyük düşmanı meme kanserine karşı Türkiye'de 20 yıldır kesintisiz savaş veren AVON, meme kanseri projesini  son dört yılın Türkiye Ralli Şampiyonası Kadın Pilotlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu ile işbirliği yaparak sürdürüyor. AVON'un Meme Kanseri ile Mücadele Projesi tüm yıl boyunca yapılacak özel etkinliklerle yarış pistlerine de taşınacak.  

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Meme Kanseri ile Mücadele Projesi kapsamında satışa sunulan Hayat Kurtaran Tişört ve diğer meme kanseri ile mücadele ürünlerinin satışından elde edilecek gelirin tamamı bu hastalıkla mücadele fonuna aktarılacak.  


 

Simin Bıçakcıoğlu Hakkında:

21 Kasım 1989 doğumlu olan Simin Bıçakcıoğlu, Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden başarı ile mezun oldu. Bugüne kadar okçuluk, binicilik ve voleybol gibi birçok spor dalı ile ilgilenen Bıçakcıoğlu, otomobil sporları kariyerine 18 yaşında Safari Motorsports'tan aldığı eğitim ile başladı ve 2008-2009 sezonlarında pist yarışlarına katıldı. 2010 sezonunda rallikros ve tırmanma yarışlarına katılarak tecrübesini arttıran Simin Bıçakcıoğlu, 2011 sezonunda Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası'nda yarıştı. 2012 sezonunda Pegasus Racing adına Afşin Baydar co-pilotluğunda Fiat Punto S1600 ile yarışan başarılı pilot, Türkiye Ralli Kadın Pilotlar ve Sınıf 5 birinciliklerini ilan etti...

Türkiye'deki eğitim programları haricinde İtalya'da Vittorio Caneva Rally School, Norveç'te John Haugland Winter Rally School'a giden Bıçakcıoğlu, 2012, 2013, 2014 ve 2015 sezonlarında da Neo Motorspor adına yarışarak 4 kez üst üste Kadın Pilotlar Birinciliği'ni elde etti. Simin Bıçakcıoğlu 2016 sezonunda Türkiye Şampiyonası haricinde, Avrupa Ralli Şampiyonası'nın bazı yarışlarına katılmayı hedefliyor.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği(KAGİDER) üyeliği de bulunan Simin Bıçakcıoğlu aktif yarış kariyerinin haricinde kurduğu lojistik firmasında halen üst düzey yöneticilik görevine devam etmektedir.