Türk Kanser Derneği İşbirliği ile Meme Taraması Yazdır e-Posta

Tarama ÇalışmalarıProjede önceki senelerde 10 binin üzerinde kadına ücretsiz mamografi taraması ve şüpheli görülen 1.200 kişiye ek teşhis olanağı sağladık. Avon olarak bugüne kadar topladığımız fonlarla Hacettepe Üniversitesi Hastanesi, SSK Okmeydanı Hastanesi, Paşabahçe Devlet Hastanesi, Bursa Çekirge Devlet Hastanesi ve Çapa Tıp Fakültesi, Mardin Nusaybin Devlet Hastanesi ve İnebolu Devlet Hastanesi'ne mamografi cihazı bağışında bulunduk.

Meme Kanseri ile Mücadele Çalışmaları projesi kapsamında 2014 yılında, Türkiye'nin en yaygın sağlık kuruluşlarından olan Medical Park ile bir işbirliğine giderek Medical Park hastanelerinin bulunduğu yedi ilde (Gaziantep, Samsun, Tarsus, Elazığ, Bursa, İzmir, Antalya) başvuran kadınlara ücretsiz meme kanseri taraması imkânı sunduk. Hedefimiz 1.500 kadının ücretsiz mamografi ve meme ultrasonundan yararlanması ve bu sayede erken teşhis yöntemleri konusundaki farkındalığı artırmak oldu.

2015 yılında ise projemize Türk Kanser Derneği işbirliği ile devam ediyoruz. 1 Ekim 2015 tarihi itibariyle Samsun, Kocaeli, Malatya, Van ve Kayseri illerinde meme kanseri taramalarımız başladı. Tarama programımız Ocak 2016 itibariyle Rize, Hatay, Ankara, Çorlu, Giresun ve Diyarbakır illerinde de başlamıştır.

Türkiye genelinde 11 ilde ücretsiz olarak sunulan tarama hizmetinden tüm Avon Temsilcileri yararlanabilir.  

Ücretsiz mamografi taraması için 0850 611 0 853 nolu telefonu hafta içi her gün 08:00-20:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.  

 

Kanserden korkma, geç kalmaktan kork.

Türk Kanser Derneği, 1964 yılında kurulmuş, ülkemizin saygın bir "Sivil Toplum Kuruluşu" olan ve kuruluşundan günümüze kadar 700.000 imkanları kısıtlı kanser hastasına yardım etmiş, T.C. Bakanlar Kurulu'nun 1964/6-3728 sayılı kararı ile "Kamu Yararına Dernekler" kapsamına alınmıştır. Derneğimiz, kanser konusunda erken teşhis ve tarama başta olmak üzere tedavide gerekli tüm bilgi ve kaynaklara ulaşarak ve dünyadaki  gelişmeleri takip ederek toplumla paylaşmak, toplumda kanser bilincinin olusmasi ve kanser hastalarına gereken  tüm bilgi ve desteğin verilmesi için onkoloji ve uzman kadroları ile maddi ve manevi olarak çalışmaktadır.

Avon olarak "Bir Amaç İçin Güzellik"e inanıyoruz. Kadınları güzelleştirirken diğer yandan onların hayatlarını iyileştirmek için çalışıyoruz. İşte bu nedenle Meme Kanseri ile Mücadele Projesi'ni, Türkiye'de 1996 yılından beri kesintisiz olarak yürütüyoruz... Projenin Türkiye'nin sağlık alanındaki en uzun soluklu ve en kapsamlı sosyal sorumluluk kampanyalarından biri olmasından gurur duyuyoruz.

Proje kapsamında en önemli hedeflerimizden biri kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirmek, erken teşhis imkanlarına erişimlerini kolaylaştırmak ve tedavilerine destek olmak. İşte bu amaçla Türk Kanser Derneği ile yaptığımız işbirliği sayesinde kadınlarımıza tarama imkanı sunuyor ve Meme Kanseri ile mücadelelerinde tedavi masraflarına destek oluyoruz. Meme Kanserini Birlikte Yenebiliriz!