Etkinlikler
AVON kafaya taktı, sosyal medyayı salladı!

Teşekkürler

Meme Kanseri ile Mücadele projesinde 20’nci yılını kutlayan AVON, farkındalık ayı olan Ekim boyunca daha fazla kadına ulaşmak için gerek sosyal medya gerekse saha etkinlikleriyle yoğun bir iletişim dönemi geçirdi.

Yeni dönemin sloganını “Kafaya taktık” olarak belirleyen AVON’un hedefi meme kanseriyle mücadeleyi 12 aya yaymak.

Dünyada 1992, Türkiye’de ise 1996 yılından bu yana meme kanserine karşı mücadelenin en etkin savaşçılarından olan AVON, Meme Kanseri Farkındalık ayı olan Ekim boyunca erken teşhisin önemi ve kendi kendine muayene yöntemleri hakkında kadınları bilinçlendirmek ve daha fazla kadının mamografi taramasından yararlanması için fon oluşturmak üzere çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Sosyal medyada 80 binin üzerinde takipçi meme kanseri ile mücadeleyi kafaya taktı

20 yıldır sürdürdüğü projeye hem yeni bir enerji ve dinamizm katmak hem de genç kadınlara ulaşmayı kolaylaştırmak üzere “Biz bu mücadeleyi kafaya taktık” yaklaşımını benimseyen AVON, hem sosyal medyada hem saha etkinliklerinde bu sloganı görsel olarak destekleyen pembe peruklar ve saç aksesuarlarıyla yeni bir hareket yarattı.

Sosyal medyada #kafayıtaktik etiketiyle 80 binin üzerinde paylaşım gerçekleştirildi. Bu paylaşımlarla 229 milyon etkileşim sağlandı. AVON, yapılan tüm paylaşımlar için, 2014 yılından bu yana işbirliği içinde olduğu Türk Kanser Derneği’ne (TKD) 50.000 TL bağış yapacak.

AVM’lerde ünlülerle “meme kanserini kafaya taktık” söyleşileri

TKD işbirliğiyle dört alışveriş merkezinde birer hafta boyunca kadınlara hastalığın ilk belirtilerinin ve kendi kendine muayene yöntemlerinin anlatıldığı AVON Meme Kanseri ile Mücadele stantları kuruldu. Toplam 6 bin kadın stantları ziyaret etti ve kendi kendine muayene adımlarını öğrendi. AVON’un marka temsilcisi Burcu Esmersoy, oyuncu Ayşe Tolga ve şarkıcı Linet de bu etkinliklerde yer alarak kendi deneyimlerini ve bakış açılarını paylaştıkları söyleşilere katıldı. Stantları ziyaret eden kadınlara ücretsiz mamografi taraması fırsatları sunuldu.

AVON’un Türkiye’nin dört bir yanındaki Temsilcilerinin, şehirlerin en hareketli meydanlarında düzenlendiği “saha günü” etkinliği sırasında 1.700 AVON Temsilcisi, pembe saç aksesuarlarıyla hem şehirleri pembeye boyadı hem de meme kanseriyle mücadeleyi 85 bin kadınla paylaşıp, onların da desteğini aldılar.

 Hande Orhan: “Meme kanseriyle mücadele tüm yıl sürecek”

AVON Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika İletişim Direktörü Hande Orhan, kampanyaya ilişkin değerlendirmesinde, “Kadınların kadınlar için çalıştığı AVON’da kadınların yaşamını doğrudan etkileyen sorunların çözümüne katkıda bulunmak, güzelliğe değer katma hedefimizin doğal bir sonucu. Bu yüzden 20 yıldır meme kanseri ile mücadele ediyoruz. Bu yüzden bugüne kadar topladığımız yaklaşık 8 milyon TL fon ile 10 binin üzerinde kadına ücretsiz mamografi taraması ve 1.200 kişiye ek teşhis olanağı sağladık. Bu yüzden erken teşhisin önemi konusunda bilinci artırmak için yaratıcı etkinliklerle hem sosyal medyada hem sahada kadınlara ulaşmaya çalışıyoruz. Bu yıl Meme Kanseri Farkındalık ayı etkinlikleri kapsamında TKD’nin de desteğiyle çok çalıştık ve sosyal medyada 80 bin, sahada 85 bin kişiye temas ettik. Ancak çalışmalarımız ekim ayıyla sınırlı değil. Yıl boyu gerek Meme Kanseri ile Mücadele ürünleri satışlarımızla gerekse mamografiye erişimi olmayan kadınlara sunacağımız tarama imkanlarıyla mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

AVON’un meme kanseriyle mücadelesi tüm dünyada devam ediyor

Meme kanseri ile mücadele AVON’un yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada hassasiyetle ele aldığı bir konu. Geçen yıl dünyanın dört bir yanındaki AVON Temsilcileri ve çalışanlarının katkılarıyla Avon ve Kadınlar için Avon Vakfı bünyesinde toplanan fon miktarı 1 milyar doları aştı. Bugüne kadar yaklaşık 250 bin kadına ücretsiz mamografi taraması fırsatı sağlandı ve 6,5 milyon meme sağlığı ile ilgili bilgilendirici materyal kadınlara ulaştırıldı. Avon Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşleri serisinde geçen yıl 35 ülkede 25 bin 500 kadın, erkek ve çocuk farkındalığa destek olmak amacıyla sokaklara çıktı. 

 
Pembe Etkinlikler

 

Pembe Etkinlikler Pembe Etkinlikler


Her yıl Meme Kanseri ile Mücadele ayı olan Ekim ayında İstanbul'u pembeye boyayan Pembe Yürüyüşlerimiz artık geleneksel hale geldi. Bu yürüyüşlerde hastalığa yakalanmış, tedavi gören ve bu hastalığı atlatan kadınlar biraraya geldi, birbirlerine cesaret ve umut vererek elele yürüdüler. Ortaköy - Beşiktaş hattında gerçekleştirdiğimiz yürüyüşlerin sonunda verilen muhteşem konserlerde kadın, erkek, çocuk herkesi bu hastalıkla savaşmak için bilinçlenmeye ve aynı zamanda eğlenmeye davet ettik.

2013 yılında ise, Maçka Küçükçiftlik Park'ta düzenlediğimiz Pembe Festivale yaklaşık 4 bin kadın katıldı. Renkli etkinliklerin yanı sıra Hadise'nin de konser verdiği ‘Avon Pembe Festival'e katılan her kişi için erken teşhis, bilinçlendirme ve ücretsiz tarama çalışmalarına destek olarak 5 TL bağış yaptık. Bayer Kadın Sağlığı Bölümü, Turkcell Akıllı Kadınlar Kulübü, Yurtiçi Kargo, Ülker Kellogg's Special K, Hayat Su ve Transay desteğiyle gerçekleştirilen festivalin medya sponsorluğunu ise A Haber ve Sabah üstlendi.

Önceki yıllarda gerçekleştirdiğimiz Dilek Hanif ve Vural Gökçaylı defileleri gibi farklı etkinliklerden elde edilen gelirler de fon havuzuna aktarıldı.

 

 

 
Bir Adım At, Senin Bu Hayat!

AVON ile Kadınlar Meme Kanseri ile Mücadele için Elele Verdi!

Bir Adım At, Senin Bu Hayat! Meme Kanseri ile Mücadele projesini 18 yıldır sürdüren AVON, bu sene de geleneksel "Meme Kanseri İle Mücadele" etkinliğini 19 Ekim Pazar günü Caddebostan sahilinde Engin Altan Düzyatan ve Jess Molho'nun katılımıyla gerçekleştirdi.

Devamı...
 
Avon Çalışanları Belgrad Ormanında Koştu

Avon Meme Kanseri İle Mücadele Belgrad Orman Koşusu - 12 Ekim 2014 12 Ekim de Avon çalışanları Belgrad ormanında Meme Kanseri ile Mücadele için koştu. Koşuya "Bu Kızlar Nereye Koşuyor" ekibi destek verdi. 50 kişinin katıldığı koşu saat 15:00 da başladı ve Belgrad ormanındaki tüm ziyartçilere Meme Kanseri ile Mücadele'nin önemini hatırlattı. 6 km lik koşuyu 1 saatte tamamlayarak spor yapıp farkındalık yaratıldı.